Dental Ceramic Studio
PolskiEnglish
Odbudowy protetyczne

Rozległe odbudowy protetyczne - rekonstrukcje zgryzu (rehablitacja zgryzu)

Zaczynamy pracę w laboratorium od analizy modeli orientacyjnych (także pomocne są zdjęcia otrzymane z kliniki). Modele są montowane w artykulatorze, na podstawie relacji otrzymanej z kliniki. Na podstawie tych analiz lekarz może zasugerować pacjentowi pewne rozwiązania protetyczne.

Pracujemy na artykulatorach firmy KaVo. Następnie wykonujemy Wax-up poszczególnych zębów. Przywracamy prawidłową relację pionową, naturalne prowadzenie kłowe, utraconą estetykę.

Na podstawie wax-upu wykonujemy w laboratorium formę do mock-upu w gabinecie, klucze silikonowe. Następnie lekarz nanosi poprawki w ustach pacjenta i pobiera wycisk, który wraca do nas. Jest to dla nas wzorzec. Na podstawie tego wzorca wykonujemy pracę docelową z użyciem różnego rodzaju uzupełnień i materiałów (licówki, korony, mosty na implantach, cerconowe struktury np. Pretau).

Ostateczna praca nieo dbiega od wypracowanego wcześniej wzorca z naciskiem na estetykę i funkcjonalność. Ostateczny rezultat takich prac często zmienia życie pacjenta - czego wielokrotnie mieliśmy namacalne dowody.